Як правило, основу гардероба більшості людей складає одяг одного кольору і різних його відтінків, в якому власник відчуває себе найкомфортніше і упевнено. Втім, більшість людей навіть не підозрюють про те, наскільки багато їх улюблений колір може розповісти про характер.

значення кольорів

 • Червоний

  Відвіку червоний асоціювався в першу чергу з агресією через дію, яку цей колір надає на нервову систему людини. Червоний прискорює метаболізм, підвищує рівень енергії. Червоний — дуже яскравий, інтенсивний колір, цінують який в першу чергу люди, що люблять увагу до власної персони. Втім, через свою здатність привертати увагу червоний деколи вважається кольором дратівливим і може не стільки залучити, скільки, навпаки, відштовхнути оточуючих. Більш всього червоний личить для людей з сильним характером і упевненістю в собі.

 • Помаранчевий

  Помаранчевий — ще один колір, повний енергії. Помаранчевий асоціюється, в першу чергу, з енергією, життєрадісністю, тому і носять одяг таких тонів в першу чергу люди творчі, що цінують життя і матеріальні задоволення. Цікаво, що помаранчевий — це колір чакри свадхистана, яка відповідає за сексуальну енергію, життєрадісність, спонтанність, задоволення. Помаранчевий показує, що людина володіє достатньою упевненістю в собі, амбітна і не боїться бути почутою.

 • Жовтий

  Жовтий — найяскравіший зі всіх існуючих кольорів. Жовтий асоціюється з оптимізмом, енергією, творчістю, життєрадісністю. Хоча жовтий може здатися ідеальним кольором, насправді він легший, ніж інші кольори, може змусити людину втратити самовладання — оскільки дуже сильно діє на відчуття. Прихильники жовтого кольору — зазвичай дуже оптимістичні люди, які не бояться виділятися з натовпу. Втім, жовтий люблять і люди дратівливі, легко вступаючі в бійку. Оптимальний відтінок жовтого для створення радісного настрою — м’який, пастельний, а не яскравий, сонячно-жовтий.

 • Зелений

  Зелений — колір природи і гармонії, який більш всього цінують люди, спокійні за вдачею і що люблять допомагати іншим. Крім того, вважається, що зелений краще всього личить для людей, що бажають почати життя заново, «з чистого аркуша».

 • Блакитний

  Блакитний вважається найпопулярнішим кольором. Він асоціюється з небом і морем, блакитний володіє заспокійливою дією на психіку людини, втілює почуття спокою, задоволеності. Оскільки блакитний дарує людині відчуття комфорту, він неминуче підвищує упевненість в собі і амбітність. Крім того, вважається, що прихильники блакитного — люди дуже віддані, не здатні зраджувати, адже блакитний — це колір надійності і довіри.

 • Фіолетовий

  В першу чергу фіолетовий у більшості людей асоціюється з королівською розкішшю — оскільки спрадавна правителі носили довгі мантії з пурпурного оксамиту. Саме тому фіолетовий вважається вишуканим, розкішним кольором. Фіолетовий більш всього цінують люди, що вважають за краще виділятися з натовпу, володіють яскравою індивідуальністю. Як і більшість холодних кольорів, фіолетовий виглядає досить жіночно.

 • Рожевий

  Рожевий колір — абсолютний символ романтики і сексуального потягу: його носять чоловіки і жінки, схильні до романтичних захоплень. Пастельний рожевий добре личить для першого побачення — він допомагає створити імідж людини романтичної, такої що цінує емоції. Втім, надлишок рожевого може створити і негативне враження — як правило, надто багато рожевого в одязі асоціюється з нерозбірливістю в зв’язках.

 • Білий

  Немає кольору чистішого, ніж білий. Білий, символ невинності і чистоти, допомагає чіткіше поглянути на світ, розставити все по порядку. Як правило, прихильники білого — це люди спокійні, холоднокровні, тверезомислячі, розсудливі. Втім, білий вимагає певної обережності — відсутність всякого кольору може змусити людину виглядати похмурою, замкнутою, нетовариською.

 • Чорний

  Чорний вже давно не вважається виключно кольором трауру — якраз навпаки, чорний виключно популярний і у чоловіків, і у жінок, оскільки чорний одяг робить свого володаря стрункіше. Не варто забувати і про маленьке чорне плаття — класику жіночої моди, що запропонована була Коко Шанель. Зазвичай чорний асоціюється з владою, силою, пошаною — тому дуже багато бізнесменів і представники держструктур носять чорний. Крім того, чорний — «безпечний» колір, дуже часто його носять ті, хто вважає за краще залишатися непомітним.

 • Коричневий і сірий

  Коричневий і сірий — два найбільш простих кольори. Коричневий зазвичай носять люди приземлені, з тверезим і практичним мисленням — цей колір, колір грунту, асоціюється з надійністю, стабільністю. А ось сірий , як і чорний, вибирають ті, хто бажає залишатися непомітним.

 • (Visited 171 times, 1 visits today)

  Статті на тему