як вибрати галстук
як вибрати галстук
як вибрати галстук
як вибрати галстук

Вибір галстука — досить лоскітлива тема для багатьох чоловіків. Адже ця деталь гардероба може і надати приголомшуючого вигляду сповна скромному костюму, і зіпсувати враження від дорогих брендових речей. Мистецтво вибору галстука схоже на мистецтво користування віялом. Начеб просто, а насправді тут замішана безліч нюансів.

Версій відносно появи галстука в історії моди є немало. Найоригінальніша з них свідчить, що звичай носити галстуки виник разом з традицією страчати злочинців через повішення: мов, якщо засудженого не виходило відправити на той світ з першої спроби, йому дарували життя, і потім він так і ходив з обривком вірьовки на шиї. Тут про вибір не йшлося. «Аксесуар» служив нагадуванням про минулу провину людини. У сучасних модних традиціях галстук символізує хороший тон і підкреслює індивідуальність.

Бездоганне пошиття

Найякіснішими вважаються галстуки з натуральних матеріалів. Верх кроїться з шерсті, жаккарда, атласу або шовку, підкладка — з бавовняної тканини, яка виконує роль щільної основи. Галстуки екстра-класу формуються з квадратного відрізу шовку, складеного усемеро. Такі галстуки випускають бренди Brioni і Bvlgary, ціни на них починаються від ста п’ятдесяти доларів.

Галстуки вищої якості відрізняє ручна робота, а не масове пошиття. Визначити, яким способом зшитий галстук, можна, промацавши шов із заднього боку. Якщо він м’який, то сумнівів немає: це справжній «хенд-мейд». Якщо промацується жорстка строчка — значить, галстук відшивали на машинці.

Інший спосіб перевірити якість галстука — провести по його поверхні рукою. «Правильний» галстук шиють з трьох шматочків тканини, і на поверхні можна буде виявити два шви. Один шов — ознака підробки.

Вибираючи галстук в магазині, потрібно повісити його на руку так, щоб він вільно звисав. Перекручені кінці, які загинаються, скажуть про те, що таку річ краще не купувати.

Розмір має значення

Галстук має бути досить довгим. Принаймні, настільки, аби в зав’язаному виді він широким кінцем прикривав пряжку на ремені.

Оптимальну ширину галстука підбирають, орієнтуючись на ширину лацканів піджака. В більшості випадків вона варіюється від семи до дев’яти сантиметрів. Значить, таким же по ширині має бути і нижній кінець галстука. Стандартна ширина галстука зазвичай складає 8,2 сантиметра.

На вузький кінець теж варто звернути увагу. Вона розраховується, виходячи з висоти комірця, інакше галстук негарно «стирчатиме» з під коміра.

Важливий момент — комплекція і зріст майбутнього власника. На крупних чоловіках вузькі галстуки виглядають, як зашморги. А худорлявій людині невисокого зросту не варто носити широкі галстуки: є великий ризик виглядати як немовля в «слинявчику».

Якісні галстуки в зав’язаному виді мають тугий і жорсткий вузол. Довжини вузького кінця повинно вистачати настільки, аби, дещо припустивши його, можна було легко зняти галстук.

Правильний вибір кольору і малюнку

Традиційно з однотонними сорочками носять галстуки з малюнками. Сорочки в смужку і клітинку до різноколірних галстуків явно не підійдуть. Для них якраз призначені однотонні галстуки, причому мається на увазі, що тон галстука гармонуватиме з тоном смужок або клітинок.

Темний костюм і темна сорочка вимагають свіжого «струменя» у вигляді світлого, контрастного галстука. Якщо темний костюм надівають зі світлою сорочкою, то вибір краще зробити на користь темного галстука, в ідеалі — одного відтінку з костюмом.

До чорно-білого ансамблю підбирають галстук в такій же хроматичній гаммі з дрібним малюнком. Варіант зі світлим костюмом і світлою сорочкою стане бездоганним при галстуці, підібраному в тон сорочці. З темною сорочкою і світлим костюмом стилісти рекомендують носити світлі галстуки.

Дизайн галстука залежить від стилю одягу. Переконані консерватори віддають перевагу галстукам в цятку. Строгі параметри галстукам задає і стиль casual, яскраво проілюстрований іміджем Віктора Геращенко, Михайла Касьянова і Германа Грефа.

Спортивний стиль допускає так звані сюжетні малюнки на галстуках із зображенням автомобілів, тварин, рослин і так далі. У близькій спорідненості із спортивним стилем полягає богемний стиль, що вітає найкреативніші дизайнерські підходи. Серед прихильників богемних галстуків особливо виділяються поети Євгеній Евтушенко і Андрій Вознесенський.

По зовнішнім джерелам

(Visited 118 times, 1 visits today)

Статті на тему