як плести фенечки
як плести фенечки
як плести фенечки

як плести фенечки

У наш час фенечка стала оригінальною і стильною прикрасою, надзвичайно популярною особливо серед молоді. Проте, не дивлячись на всю свою зовнішню простоту, фенечки мають свою давню історію, починаючи з древніх індіанських часів і закінчуючи епохою хіппі. Зараз це невелика прикраса, виконана своїми руками, додає позитивні емоції людям, незалежно від їх статі, віку і соціальної приналежності. Фенечки не купують, їх прийнято дарувати своїм друзям і знайомим. Тому багато зараз цікавить питання: як плести фенечки?

Для такої простої прикраси існує багато технік плетіння, а також велика кількість матеріалів, з яких їх можна сплести. Найпопулярнішими є красиві і яскраві фенечки з ниток. Традиційне і сучасне призначення фенечки, як пам’ятного дарунку спонукав багато вчитися тому, як робити фенечки. За традицією вважається, що цей дарунок приносить його новому власникові щастя і успіх. До того ж він завжди нагадує про людину, що подарувала його. Звичайно, найбільш символічним і коштовним такий дарунок буде, якщо він виконаний своїми руками.

Плетіння фенечки не зажадає великих витрат сил і часу, потрібно всього лише трохи фантазії, різноколірні нитки і ножиці. Найкраще — вчитися на виготовленні фенечки з восьми ниток. Аби розрахувати довжину ниток, потрібно врахувати, що їх довжина має бути в чотири рази більше готового браслета. Приблизна довжина нитки близько метра або трохи довше.

Початок браслета, аби він не перекручувався, обов’язково закріпіть за допомогою шпильки, саму шпильку можна прикріпити до дивана або прямо до свого одягу. На шпильку заздалегідь зав’язують нитки, залишаючи таку довжину кінців, аби з них потім можна було зробити зав’язку. Потім нитки потрібно розкласти в тому порядку, в якому чергуватимуться кольори у вже готовому виробі. Це вся проста процедура підготовки перед тим, як зробити фенечку. Далі починаємо сам процес виготовлення.

Необхідно крайньою правою ниткою зав’язати на сусідній нитці зліва два вузлики, при цьому нитки міняють свої місця. Потім цією ж ниткою зав’язується вузлик на наступній нитці зліва, так триває до найостаннішої нитки. Таким чином, формується у вигляді діагональної смуги з вузлів однакового кольору перший ряд. Продовжувати плетіння потрібно знову з правої нитки вже іншого кольору і виконати таку ж процедуру із зав’язуванням вузликів. Плетіння потрібно продовжувати до тих пір, поки не вийде потрібна довжина браслета. На краях браслета з двох сторін зав’язуються акуратні кіски, фенечка готова і її можна знімати з шпильки.

Такий варіант плетіння фенечки є найпростішим. Але він дає багато можливостей, аби різноманітити узори. Варто лише почати плетіння в протилежному напрямі і узор вийде зовсім інший. Можна зробити до середини плетіння справа наліво, а після плести вже зліва направо, вийде узор ще красивіше. При такому плетінні нитки в самому центрі фенечки можна зв’язати вузликом і вийде узор, що нагадує стрілки. Узорів що виходять при плетінні цих чудових браслетів, існує дуже багато. Все залежить від фантазії і, звичайно ж, терпіння і посидючості. Зараз на допомогу любителям плетіння приходить інтернет. У його безмежних просторах не важко відшукати велику кількість схем і ідей. Можна довести свою майстерність до досконалості. Такий подарунок, зроблений самостійно, отримати набагато приємніше, чим придбаний в магазині. Коли людина створює подарунок своїми руками, вона вкладає в нього частинку своєї душі.

Як плести фенечки: відео

(Visited 67 times, 1 visits today)

Статті на тему