в'язання гачком
в'язання гачком
в'язання гачком

Лаура Біаджотті, Жан-Поль Готье, Кензо Такада, Олександр Маккуїн — стиль і творчий почерк всіх цих дизайнерів різний, проте об’єднує їх те, що кожен з них хоч би раз представляв в своїх колекціях одяг, зв’язаний гачком. В даний час подібне виконання — це можливість створити власний неповторний стиль, причому як в одязі, так і в інтер’єрі.

Найдавніше з ремесел

Мистецтво в’язання виникло на Землі одним з перших. Ще в одній з гробниць Давнього Єгипту була виявлена зв’язана дитяча туфелька, вік якої — більше чотирьох тисяч років. Первинно ці в’язані вироби використовувалися лише для власних потреб, але вже в Європі XIII століття їх виробництво отримало масові масштаби, причому спочатку в’язанням займалися виключно чоловіки. Найпопулярніший в’язаний виріб того часу — панчохи, які були просто необхідні в холодну погоду.

Проте чим більше з’являлося винаходів, покликаних полегшити і прискорити процес в’язки, тим сильніше цінується ручна робота, яка була по-справжньому ексклюзивною. І в даний час, не дивлячись на велику кількість одягу в магазинах, класичне в’язання гачком не втрачає своєї актуальності — навпаки, отримує все більше прихильників.

Популярна техніка

Багато виробів, зв’язаних гачком, складаються з окремих закінчених елементів — квадратних, трикутних, круглих або багатокутних мотивів, зшитих між собою або зібраних в процесі в’язання. Як правило, вони ажурні, тому такі моделі справляють враження легкості, невагомості завдяки великій кількості витончених мережив, які майстерно вив’язали.

Ще одна техніка, що вимагає віртуозного володіння гачком, — ірландське мереживо. Воно також передбачає використання мотивів (як правило, рослинних), які збираються в єдине полотно за допомогою особливих з’єднань (брид), що нагадують сітку. Популярність цієї техніки дуже велика — це доводить хоч би той факт, що весільне плаття нареченої принца Данії в 2004 році було прикрашене вуаллю із зв’язаних гачком ірландських мережив.

На ажурних круглих мотивах заснована ще одна техніка — стрічкове мереживо, яке утворює в’язані стрічки, що з’єднуються один з одним в декількох місцях. При цьому вони можуть розташовуватися вподовж, впоперек і навіть навскоси, що робить виріб оригінальним і дуже привабливим. Не менше вишукане і брюгськє мереживо — техніка в’язання якого з’явилася в Бельгії. Відмінна риса брюггского мережива — тонкі в’язані тасьомочки, з яких збирається виріб за допомогою невагомих ланцюжків з повітряних петель.

Нарешті, ще одна популярна техніка — туніське в’язання гачком (яку називають також афганською). Це не мереживо — навпроти, вироби нагадують швидше щільну тканину з яскраво вираженими виворітною і лицьовою сторонами. Туніська в’язка виконується за допомогою спеціального довгого гачка з «обмежувачем».

В’язаний інтер’єр

За допомогою техніки в’язання гачком можна створювати не лише моделі одягу або аксесуари (ремені, пояси і навіть прикраси), але і деталі інтер’єру, які зроблять приміщення неповторним, «легким» і дуже милим. Так, наприклад, популярні за радянських часів в’язані серветки зовсім не вийшли з моди — але отримали інше призначення. Така серветка може стати прекрасною основою для настінного годинника — подібні вироби були створені італійськими дизайнерами.

в'язання гачкомв'язання гачкомв'язання гачкомв'язання гачкомв'язання гачкомв'язання гачкомв'язання гачкомв'язання гачком

Інше використання в’язаних гачком серветок — прикраса стін (вони кріпляться на щільний, контрастний за кольором фон — наприклад, шпалери). Маленькі накрохмалені серветки можуть стати «сніжинками» на новорічній ялинці, більші — «одягом» для стаканів або чайних чашок, а у великі накрохмалені серветки можуть бути одягнені квіткові горщики. Дуже витончено виглядатимуть невеликі в’язані штори, килимки, пледи, святкові скатерті. І навіть високі технології дизайнери «одягають» в мереживо — наприклад, романтичним панночкам припаде до смаку в’язаний гачком чохол для ноутбука.

За допомогою гачка можуть бути втілені в життя найсміливіші ідеї — як в одязі, так і в оформленні інтер’єру. Адже, як і двісті років тому, ніщо не цінується вище, ніж авторська ручна робота.

По зовнішнім джерелам

(Visited 386 times, 1 visits today)

Статті на тему