вулична мода
вулична мода
вулична мода

Під вуличною модою прийнято розуміти смакові переваги жителів великих міст. Вона стихійна і непередбачувана, живе за своїми законами, хоча в деякій мірі і придивляється до того, що відбувається на престижних подіумах. Вулична мода і мода висока, як дві суперниці, зовні демонструють повну незалежність, і в той же час крадькома копіюють один у одного цікаві деталі і образи. Вуличними модниками можна вважати тих, хто прагне виділитися із загальної «сірої маси».

Вважається, що спочатку вулична мода виникла завдяки молоді, яка у всі часи прагнула підкреслити свою індивідуальність досить незвичайними способами, — носила дорогі брендові речі разом з ширвжитком, придумувала немислимі аксесуари і зачіски. Вона утворювала субкультуру, і вплив на формування стилів вуличної моди в різні часи надавали хіппі, панки, байкеры, готи, емо та інші. Трансвестити на високих шпильках і з яскравим макіяжем, літні модниці в рожевих платтячках з рюшами і яскравими стрічками в сивому волоссі — це, звичайно, вже крайнощі, але вони мають до вуличної моди найбезпосередніше відношення. Фактично в кожній країні вулична мода своя: японці одягаються зовсім не так, як англійці, а російського вуличного модника абсолютно нескладно відрізнити від французького або італійського.

Японська вулична мода

Цей термін часто вживається у вигляді абревіатури JSF (Japanese Street Fashion). Японська вулична мода нерозривно пов’язана з бажанням місцевої молоді бути схожими на європейців або експериментувати з африканськими стилями. Найпрогресивнішою залишається мода центральних районів і кварталів Токіо, і в першу чергу таких, як Синдзюку, Сибуя, Харадзюку, Гандза і Одайба.

Юні японські модниці часто роблять вибір на користь так званого стилю «готичної Лоліти», надіваючи чорні кокетливі капелюшки, темні плаття романтичного крою, але з наглухо закритим ліфом, чорні панчохи з принтами і туфлями на платформі. Любительки стилів гангуро і гяру прагнуть бути схожими на американок з південних штатів, для чого освітлюють волосся і проводять багато часу в соляріях, прагнучи додати шкірі насичений загар з мідним відливом. З одягу віддають перевагу міні-спідницям і легковажним рожевим блузам.

Ще у вуличній моді Японії популярний стиль Fruits, що характеризується змішенням найрізноманітніших модних елементів за принципом «вінегрету». Представники цього стилю носять безліч аксесуарів і можуть навіть ходити по вулицях в медичних масках.

Англійська вулична мода

На відміну від японської англійська вулична мода куди менш епатажна і агресивна. Лондонці часто з’являються на вулицях в довгих майках і легінсах, носять плащі і капелюхи, з взуття більш всього цінують балетки, а з аксесуарів — парасольки, навіть якщо погода зовсім не похмура.

Англійці звели в культ загартовування, тому вони можуть прогулюватися в легких вбраннях навіть пізньою осінню. Так, при температурі +8-10 у них прийнято виходити з будинку в легкому взутті і одязі з короткими рукавами. Старше покоління одягається в більш приглушених тонах — сірий, бежевий, коричневий, а молодь не настільки консервативна і готова одягатися в одяг епатажних, кричущих забарвлень.

Майже обов’язкові атрибути англійського вуличного стилю — масивні сонцезахисні окуляри і головні убори, переважно капелюхи.

Французька вулична мода

Знайти точне пояснення феномену, що іменується паризьким шиком, напевно, не вдасться ніколи. Він найточніше описує і атмосферу подіумів високої моди, і повсякденну манеру одягатися, властиву більшості місцевих жителів. Французька вулична мода — це, перш за все, деякий інтелектуальний шарм. Її основні тренди — плаття в смужку і тільники, сорочки в крупну клітку у поєднанні із спортивними брюками, джинси з горизонтальними перфораціями на штанинах, і образи в стилі total black (дослівно: «у всьому чорному»).

Кожен парижанин, який поважає себе, ходить з сумкою від Louis Vuitton. Прихильниці класики носять строгі плаття з контрастним поєднанням чорного і білого кольору, ті, хто помолодший, полюють в магазинах за майками з принтами у вигляді портретів світових знаменитостей — від зірок шоу-бізнесу до політиків.

вулична мода
вулична мода
вулична мода
вулична мода
вулична мода
вулична мода
вулична мода
вулична мода
вулична мода
вулична мода

Російська вулична мода

У Росії про вуличну моду з якими-небудь характерними особливостями доки говорити не доводиться. Ні, вона, безумовно, існує і при тому не один рік. Але виділити в ній певні тренди не завжди вдається, оскільки вони просто скопійовані із західних зразків. Після того, як наші люди знайшли можливість виїжджати за кордон, вони стали більш космополітичними в своїх перевагах, у тому числі і в одязі. Якщо ті ж француженки вважають своїм національним обовязком носити сумки від LV, то в Росії доки немає бренду, здатного стати пануючим на міських вулицях. Та і російські блоги, присвячені вуличній моді, найчастіше пропонують лукбуки із західними зразками, а не з вітчизняними.

По зовнішнім джерелам

(Visited 60 times, 1 visits today)

Статті на тему