жіночий діловий костюм
жіночий діловий костюм
жіночий діловий костюм

На просторах СНД існують корпоративні особливості в манері одягатися, хоч і не дуже явно виражені. Відмічено, наприклад, що фахівці із зв’язків з громадськістю одягаються вельми респектабельно, а в багатьох столичних банках в одязі співробітниць до цих пір вітається досить аскетичний і смутний стиль. Так що ж все-таки вкладають в поняття «Сучасний діловий костюм» нинішні бізнес-леді?

Варто відзначити, що останніми роками ділова мода стала набагато демократичнішою. Класичний костюм — двобортний піджак і спідницю до коліна, звичайно, все ще носять. Але крій костюма тепер допускає різні вільності: рукав, наприклад, не обов’язково лише відрізний. Він може бути і суцільнокрійним, і реглан. Значно розширилася палітра тканин, які можуть використовуватися для ділового одягу. Доречні твід з ледве помітною люрексовою ниткою, мохер, трикотаж, шкіра.

Сьогодні класикою вважається не лише двобортний, але і однобортний піджак із застібкою під горло, як в Chanel. Можливі варіанти: наприклад, скроєний як джинсова куртка жакет, середньої довжини плаття і навіть укорочені брюки. Але, вводячи нові елементи крою, модні деталі і аксесуари, не можна забувати, що діловий костюм — це статусна річ. Тому перш за все він має бути якісним і з хорошої тканини.

Діловий одяг — це такий одяг, який дозволяє не відволікатися на те, як тебе оцінять. У ньому відчуваєш себе комфортно, як з практичної точки зору (коли не думаєш, як сісти, аби не пом’ялося, як встати, аби всі складки були на місці), так і з психологічної (коли костюм додає впевненості). І абсолютно не обов’язково, аби це були традиційний піджак і спідниця з шерсті. У офіс можна прийти і в костюмі з тонкого трикотажу, і в платті, і в блузі романтичного стилю. Головне, аби в цьому одязі вас сприймали серйозно.

Вимоги до ділового стилю міняються, тепер навіть самі високопоставлені чиновники дозволяють собі приходити на зустрічі далеко не в офіційному одязі. Але якщо ви знаходитеся у позиції прохача — обов’язково одягніться як можна більш офіційно. Це допомагає витримати потрібний тон переговорів.

Прямі і жорсткі інструкції про те, що дозволено надівати на роботу, тепер зустрінеш не часто. А ось деякі негласні правила, які дотримують жінки різних офісних професій, все-таки існують.

 • У сучасному діловому одязі допускаються: високі каблуки, шалі і палантини, плісировані спідниці і спідниці в складку, плаття, речі з шкіри і замші, романтичні блузи, облягаючі водолазки, топи без рукавів, які надіваються під піджак.
 • Не допускаються: колготки в сітку, босоніжки що відкривають ступні, і взагалі взуття з прикрасами, високі каблуки у поєднанні з короткими брюками (коли п’ята не закрита штаниною), прикраси з крупними коштовними каменями, маленькі сумочки на золотому ланцюжку, товсті светри з горлом і без, дуже короткі спідниці, леопардові і тигрові забарвлення, вечірні вбрання з голою спиною.

 • Особлива мова про ділові аксесуари. Дуже важливо, аби такі речі, як щоденник, мобільний телефон, ручка, сумка, тека для паперів були дорогими. Саме аксесуари багато в чому визначають статус їх володаря.

 • Вельми небажано приходити на роботу два дні підряд в одному і тому ж. Небажано також приходити на переговори в тих речах, в яких ваші партнери вже бачили вас минулого разу. Це не означає, що всі зароблені гроші доведеться витрачати на одяг. Як це ні парадоксально, вистачає п’яти-шести комплектів, які поєднуються між собою.

 • жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
  жіночий діловий костюм
 • Купити костюм можна і за 50 у. о. і за 1000. Секретарям, менеджерам по продажах, рекламним агентам не завжди є сенс витрачати на діловий одяг великі гроші.
 • А ось для менеджерів вищої ланки і керівників є свої правила — одяг має бути дорогим. Хай речей буде небагато, але вони мають бути дуже якісними, відомих і шанованих марок. Жаліти гроші на діловий одяг не варто: від того, як ви виглядаєте, насправді залежить багато що.

 • Підготовано по зовнішнім джерелам.

  (Visited 65 times, 1 visits today)
 • Статті на тему