Туфлі на високих підборах носять вже століття. І річ не лише в тому, що високий каблук зорово подовжує ноги, адже такі каблуки були актуальним трендом ще в ті часи, коли спідниці підмітали тротуари, а вигляд оголеної жіночої кісточки був менш поширеним для чоловіків, чим дівчата-топлесс на сучасних пляжах. Туфлі на високих підборах — це не просто взуття певної моделі, фасону і т.д. Це — цілий світогляд, філософія життя.
Будь-яка жінка в туфлях на високих підборах відчуває себе чарівною, сексуально привабливою, та і просто красивою. Такі туфлі змінюють ходу, покращують візуально фігуру. Високий каблук у поєднанні з найнуднішим платтям здатний створити нарядну подобу.

Не дивно, що туфлі на високих підборах є вічною модою, і не збираються поступатися своїм місцем жодній іншій моделі. Так, на якийсь час в моду можуть входити низькі підбори, підбори широкі, взагалі відсутність каблуків — туфлі-балетки. Але лише високий каблук модний завжди.

Проте, слідуючи за модою і віддаючи їй належне в плані прикраси зовнішності, не можна забувати про те, що високий каблук може бути джерелом неприємностей.

Ортопеди попереджають, що високий каблук піддає стопу напрузі, яка набагато більше допустимої, а це може привести до захворювання стопи і ущемленню нерва. Високі підбори погіршують кровообіг, при тривалому носінні таких туфель виникає хронічне порушення кровообігу нижніх кінцівок.
Через високі каблуки ноги набрякають, виникають спазми і судоми литкових м’язів — через втому. При постійному носінні туфель на високих підборах відчувається важкість і біль в литках, ноги швидко втомлюються. Туфлі на високих каблуках є причиною багатьох хвороб ніг.

Крім того, такі туфлі у жінок за кермом призводять до аварій. Вони заважають роботі з педалями, а в экстемальных ситуаціях високий ризик просто не впоратися з управлінням автомобілем. Дослідження, проведене британською страховою компанією Sheilas’ Wheels довело, що в більшості аварій за участю жінок-водіїв основною причиною ДТП були саме туфлі на високих каблуках.

Але скільки б ні старалися ортопеди, скільки б статистичних досліджень не проводили страхові компанії, жінки носили туфлі на високих каблуках і носитимуть їх надалі. Загрози аварії або хвороб ніг мало для того, щоб відмовитися від краси і витонченість, яку приносить таке взуття.

Є декілька простих прийомів, за допомогою яких можна позбавитися від загрози ускладень через любов до високих каблуків, або принаймні звести цю загрозу до мінімуму.

Для поліпшення кровообігу в ногах перед сном варто робити ванну з освіжаючою піною або розслабляючим маслом. Дуже добре, якщо ванна для ніг поєднуватиметься з масажем. Манекенниці користуються цим засобом роками — аби мати можливість упевнено стояти на подіумі в туфлях на високих каблуках.

Лід з відварів ромашки, м’яти і календули допомагає при розширенні вен і покращує кровообіг в ногах. Якщо ж трав під рукою не виявилось, можна додати у воду декілька крапель лимонного соку або ментолового масла. Такий «ментоловий» або «лимонний» лід теж є непоганим засобом для догляду за ногами і альтернативою льоду з трав’яних настоїв.

Для стимуляції кровообігу, тренування і зміцнення стінок судин, а також для підвищення опірності організму фахівці рекомендують холодні ванни для ніг. При цьому спочатку приймається зігріваюча ножна ванна, а вже зігріті ноги поміщаються в холодну воду (вода повинна доходити до середини гомілки). У холодній ванні робиться проста вправа: потрібно швидко топтатися на місці (при цьому нога повинна ставитися на всю ступню, а не з носка на п’яту або з п’яти на носок, це — оздоровча вправа, а не танець). Переминатися з ноги на ногу потрібно близько хвилини, потім знов — в теплу ножну ванну. Процедура повторюється 3-4 рази. Потім слід сильно розтерти ноги до тих пір, поки не відчується тепло. Ноги після цієї вправи слід тримати в теплі (наприклад, надіти шерстяні шкарпетки).

А ось для запобіганню дорожньо-транспортним випадкам через високі підбори існує лише одне засіб — не носити такі туфлі за кермом автомобіля. Можна тримати в машині спеціальне взуття для водіння і надівати його, сідаючи за кермо.

Туфлі на високих підборахТуфлі на високих підборах Туфлі на високих підборахТуфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах
<img src=Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах Туфлі на високих підборах

І маленький нюанс: у туфлях на високих підборах потрібно вміти ходити. Якщо ж вміння немає, то це — досить кумедне видовище. Прекрасні рекомендації були дані у фільмі «Службовий роман»: розслабитися, спину тримати прямо, очі дивляться вперед, стопи ледве розгорнуті — і пішла, легко і вільно, від стегна. Вперед, до краси і елегантності, у витончених туфлях на високих підборах.

(Visited 74 times, 1 visits today)

Статті на тему