спортивний одяг
спортивний одяг
спортивний одяг

Спортивний стиль впродовж останніх декількох сезонів залишається одніэю з найактуальніших модних тенденцій: за перетворення класичного спортивного костюма на стильні предмети жіночого гардероба взялися найавторитетніші модні дизайнери і бренди. Домінування спортивного стилю на подіумі з успіхом доводить, що спортивний одяг може бути не лише практичним, але і стильним: його можна не лише носити виключно в спортзалі, але і включати в повсякденний casual-гардероб.

Спортивний одяг: модна історія

Появою окремої категорії спортивного одягу світ, за великим рахунком, зобов’язаний Америці — саме американські дизайнери на початку XX століття, звернувши увагу на потреби жінок того часу, першими почали випускати одяг для активного відпочинку і занять спортом. Тоді як більшість модних трендів початку XX століття були навіяні показами паризьких подіумів, спортивний одяг став винаходом саме американських дизайнерів — і винаходом по-справжньому революційним. Якщо всього за декілька десятиліть до цього навіть брюки в жіночому гардеробі вважалися чимось непристойним, то за якихось декілька років спортивний жіночий одяг придбав популярність світових масштабів.

Втім, перші зразки спортивного одягу з’явилися задовго до цього: ще в сімдесятих роках XIX століття британський модельєр Джон Редферн, відкривши студію в Парижі, почав випускати колекції одягу для жінок, що захоплюються верховою їздою, тенісом, парусним спортом. Хоча моделі Редферна призначалися виключно для занять спортом, колекції були настільки практичними, зручними і одночасно красивими, що незабаром клієнтки кутюрье почали включати спортивний одяг і в повсякденний гардероб.

Після Другої світової війни на спортивний стиль нарешті звернули увагу і європейські дизайнери. У сімдесятих роках справжній розквіт спортивної моди можна було спостерігати в Італії: італійські модні бренди — такі, як Simonetta Visconti і Emilio Pucci — об’єднали фірмову італійську елегантність і високу якість з практичністю американського спортивного стилю, завоювавши визнання у жінок зі всієї Європи.

Сучасний спортивний одяг

Цікаво, що тоді як в Європі спортивний стиль вже давно став однією з основ практичного casual-гардероба на кожен день, у нас із спортивним одягом до цих пір пов’язані не найприємніші асоціації. Мабуть, вітчізняні модники до цих пір не можуть остаточно повірити в те, що дев’яності, з їх засиллям спортивних костюмів Adidas, поспішно куплених в дешевих магазинах або на ринку, остаточно пішли в минуле. Тим часом, спортивний одяг від модних дизайнерів і найбільших спортивних брендів вже давно настільки красивий та елегантний, що носити його можна і за межами спортзалу.

Так, наприклад, британський дизайнер Стела Маккартні впродовж останніх декількох сезонів регулярно поповнює ринок стильного спортивного одягу новими колекціями, що розробляються в співпраці з Adidas. Комбінуючи спортивний стиль Adidas з впізнанною мінімалістською естетикою, запозиченою з основних своїх колекцій, Маккартні випускає практичну і в той же час винятково красивий спортивний одяг для занять йогою і танцями, гольфу, тенісу, бігу. Не дивлячись на, здавалося б, сповна чітку спеціалізацію колекцій, спортивні моделі від Стели Маккартні — зручні футболки-поло, тенісні спідниці і шорти, спортивні кофти — личать для створення гармонійного літнього ансамблю в стилі casual.

спортивний одяг
спортивний одяг
спортивний одяг
спортивний одяг

Ще один відомий дизайнер — Йоджі Ямамото, в співпраці з тим же брендом Adidas , випустив свою колекцію спортивного одягу. Лінія спортивного одягу Y-3 by Adidas користується стабільним успіхом. Спортивний одяг від Ямамото — це не лише класичні спортивні кофти, тренувальні брюки і взуття, стандартні футболки, але і дійсно красиві плаття в спортивному стилі. Втім, враховуючи, що спортивний стиль став однією з головних тенденцій сезону-2011, включення таких моделей в повсякденний гардероб як ніколи актуально і повністю виправдано.

По зовнішнім джерелам

(Visited 98 times, 1 visits today)

Статті на тему