Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011

У гардеробі будь-якої жінки це, мабуть, один з самих незамінних атрибутів. Затишне, тепле, м’яке шерстяне плаття виручить і восени, коли так не хочеться звикати до різких похолодань, і взимку, коли, не дивлячись на морози, потрібно все одно залишатися жіночною і загадковою. Бажано мати про запас хоч би два-три шерстяних плаття різних кольорів і фасонів — повсякденні і на вихід.

Шерстяні плаття не шиють із строкатих, пронизливо-яскравих тканин, а вибирають матеріал приглушених кольорів. Темні шерстяні плаття — класика жанру. Їх можна комбінувати з різними аксесуарами, кожного разу створюючи абсолютно новий образ. Крім того, шерстяне плаття інтерпретується в першу чергу як одяг ділового характеру, і це ще одна вагома причина на користь стриманого забарвлення, а не зухвалої яскравості. Часто шерстяні плаття застібаються спереду, що дозволяє їх надівати поверх тонких блуз.

Що вибирають знаменитості

При виборі шерстяної сукні необхідно звернути увагу на фактуру і якість тканини, з якої вона зшита. Довгий ворс на ній, наприклад, абсолютно не потрібний: він «скочується» навіть після нетривалої носки, і плаття втратить лиск стильної нової речі. Але якщо сукня має вигляд довгого светра, то вона сповна може бути і «пухнастою». Такі вбрання надівають знаменитості. Зокрема, багато в чому своєю популярністю шерстяні плаття зобов’язані Мег Райан. Не відстала від неї і Блек Лайвлі, яка з’являлася на публіці в м’якій сукні-светрі бежевого відтінку, щільних картатих колготках і високих шкіряних ботфортах. Ідеальною тканиною для сукні, скроєної за принципом светра, на думку, дизайнерів, є мериносова шерсть.

Шерстяні плаття включають в свої осінньо-зимові колекції практично всі кутюрье, як зарубіжні, так і вітчизняні. Цей тренд виявився гідним уваги Stella McCartney, Heider Askerman, Monsoon, Kova & T — остання, до речі, належить подрузі Романа Абрамовича Даші Жуковій. Якщо в сезоні осінь-зима 2009/2010 лідерами модного рейтингу були шерстяні плаття у формі светрів і тунік, то осінньо-зимовий сезон 2010/2011 обіцяє вивести на перший план ретро-тенденції. Шерстяні плаття з колекцій Jason Wu, Prada, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Marni і інших будинків моди воскрешають образи з Америки п’ятдесятих років XX століття, коли жінки носили шерстяні плаття з корсетами і вільними розкльошеними спідницями. Marc Jacobs вважає, що на таких сукнях сповна доречно виглядатимуть і металеві блискавки.

Ручна робота

Основні споживчі переваги платтів з шерстяних тканин полягають в тому, що вони відмінно зберігають тепло, стійкі до забруднень і мало мнуться. Всі шерстяні тканини умовно можна розділити на чисто шерстяні і напівшерстяні. Доводиться задовільнятися деякими умонвностями, оскільки навіть в «стовідсотковій» шерстяній тканині натуральної шерсті міститься від сили 90%. А якщо тканина змішана, то її склад передбачає найрізноманітніші процентні співвідношення власне шерсті і добавок у вигляді лавсану, капрону, акрилу, поліаміду, поліестера.

Прати шерстяні плаття в машинці не рекомендується навіть в тих випадках, коли на ній передбачений режим «Ручне прання» або «Прання шерсті». Краще дійсно робити це вручну, і «вдячна» річ служитиме набагато довше. Звичайні миючі засоби для одягу з шерсті категорично не підходять, необхідно придбати спеціальні — в їх склад входять більш «щадні» речовини. Вибілювач — це взагалі табу для шерсті, особливо якщо вона не змішана з синтетичними добавками.

Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011
Шерстяне плаття 2011

Під час прання забруднені місця небажано терти, інакше потім там утворюються непривабливі «катишки». Краще замочити плаття на декілька хвилин в мильному розчині. Тривале замочування речам з шерсті, і платтям у тому числі, протипоказано. Капризні у догляді шерстяні плаття після прання не рекомендується і викручувати, віджимаючи з них воду: потрібно просто розкласти їх на горизонтальній поверхні, підстилаючи під низ махровий рушник. При кімнатній температурі така сушка може розтягнутися дня на два, а то і більше. Звичайно, це морочливо, та зате улюблена річ збереже свої форми.

Підготовано по зовнішнім джерелам.

(Visited 372 times, 1 visits today)

Статті на тему