кімоно
кімоно

Всім відомо, що кімоно — це традиційний одяг гейш. Але не лише представниці цієї древньої професії носять кімоно в сучасній Японії. Адже існує безліч різновидів кімоно і кожне з них має строго певну сферу застосування. Кімоно вибирають залежно від статі, віку, соціального статусу і, звичайно, від конкретного приводу, з нагоди якого надівають цей класичний елемент східного гардероба.

Наприклад, кімоно для жінок і для чоловіків відрізняються колірною гаммою: жінки можуть дозволити собі насичені тони і різноколірні візорунки, тоді як для чоловіків при виборі забарвлення доречніші стриманість і лаконічність. Є відмінності і в крої (у жіночих моделях рукава довше), і в способі носіння (по-різному оформляються пояси для кімоно).

Існують кімоно для дому і для виходу в світ. Останні, між іншим, також дуже всілякі. Наприклад, заміжні японки для особливо урочистих заходів вибирають куротомесоде — чорне кімоно, прикрашене візорунками лише по подолу. Для менш урочистих випаадків призначене іритомесоде — однотонне кімоно різних забарвлень, також декорованих лише в нижній частині. А незаміжні японки можуть собі дозволити квітчасте вбрання з візорунками від самого верху і довгими рукавами — таке кімоно називається фурісоде, що в перекладі якраз і означає рукави, що «розвіваються».

Просто піти в гості можна в хемонгі і тсукесаге (ці різновиди кімоно підійдуть як для заміжніх, так і для незаміжніх дам). Хемонги прийнято прикрашати як вгорі, так і в низу, а тсукесаге це спрощений варіант — однотонний, з візорунком лише в нижній частині.

Під час традиційних чайних церемоній дівчатам належить одягати спеціально призначений для цього вид кімоно — іромудзи. Для цього вбрання використовується однотонна тканина строгих забарвлень, але з вишуканою, непомітною вишивкою.

Менш строгий різновид кімоно — комон — прикрашена дрібним узором по всій довжині, причому він періодично повторюється. У такому кімоно можна робити всілякі неофіційні візити. А кімоно-юката взагалі може бути виконане з різних видів тканини, у всілякій колірній гаммі і з будь-яким малюнком. Юката ідеально підійде для скромних свят в колі сім’ї або близьких друзів.

До речі, кімоно може бути виконане не лише з шовку, але і з інших натуральних тканин, наприклад, льону або бавовни. Кімоно із змішаних тканин — це зручний одяг для літніх заходів або для походів в ресторан.

кімоно
кімоно
кімоно
кімоно

кімоно
кімоно
кімоно
кімоно

Не дивлячись на те, що кімоно налічує сотні років свого існування, в сучасній Японії мода на нього повернулася порівняно недавно — в кінці 20-го століття. Але практично відразу ж інтерес до цього предмету одягу виник і став нестримно розвиватися і на заході. Сьогодні модні дизайнери пропонують різні варіанти жіночого одягу, які своїм кроєм або елементами відсилають нас до кімоно — з врахуванням популярності етники, виглядають ці речі вельми оригінально і вишукано.

По зовнішнім джерелам

(Visited 92 times, 1 visits today)

Статті на тему