Варто визнати, що відношення до одягу з Китаю традиційно погане: дуже свіжі ще у вітчизняних модниць спогади про величезну кількість неякісного, погано зшитого, сідаючого після першого ж прання одягу з Китаю з ярличками, що імітують назви найвідоміших європейських модних брендів. Так, для багатьох Китай асоціюється в першу чергу з підробленими товарами знаменитих будинків моди — проте сьогодні в Китаї випускається одяг анітрохи не менш якісний, чим, наприклад, в країнах Європи.

одяг з Китаю

Ситуація з азіатською модою набагато складніша, ніж з модою європейською. Наприклад, ще кілька років тому про японських дизайнерів знали лише ті, хто дійсно цікавиться японською культурою (не рахуючи, звичайно, таких легендарних представників світової моди, як Йоджі Ямамото і Рей Кавакубо, що давно завоювали європейський подіум). Потім ситуація почала мінятися нестримно: у Європі, наприклад, з’явився японський бренд Uniqlo, що завойовує модну публіку як демократичними колекціями одягу в стилі casual, так і співпрацею з відомими дизайнерами, — наприклад, Джіл Сандер. Колекції Uniqlo почали рекламувати відомі представники Голлівуду — так, в останній кампанії бренду знялися Шарліз Терон і Орландо Блум.

Практично в точності повторюється ситуація і з модою китайською. Ще кілька років тому Китай асоціювався у покупців в основному з контрафактною продукцією: і сьогодні на «блошиних ринках» Пекіна і Шанхаю можна за копійки придбати аксесуари і одяг з логотипами Prada, Louis Vuitton, Chanel. Проте, крупні китайські бренди почали завойовувати європейські ринки, пропонуючи колекції одягу одночасно якісні та досить дешеві — і, як і у випадку з Uniqlo, залучати для реклами своїх колекцій найбільших зірок. Той же Орландо Блум — правда, вже в компанії із знаменитою британською моделлю Агінесс Дейн — знявся на початку цього року в рекламній кампанії китайського бренду Me & City. А зовсім недавно в Москві відкрився, мабуть, перший і єдиний у своєму роді магазин, що пропонує одяг від китайських брендів, — плаття, спідниці, брюки, трикотаж, верхній одяг, прикраси і аксесуари, які не поступаютьсяі за якістю, стилем і цінами демократичним колекціям брендів типу H&M або Mango.

Де купити одяг з Китаю?

Зрозуміло, найперший спосіб обзавестися стильним і недорогим одягом з Китаю, який приходить на думку, — це відправитися безпосередньо до Китаю. Цікаво, що досить багато компаній — у тому числі і в Росії — організовують спеціальні шопінг-тури до Китаю подібно до популярних «шуб-турів» до Греції або до Італії. Шопінг-тур до Китаю передбачає поїздку в одне з найбільших міст Китаю — наприклад, Пекін або Шанхай — і, в супроводі з гідом, повноцінну екскурсію по місцевих магазинах і ринках.

Втім, для того, щоб придбати одяг з Китаю, зовсім не обов’язково витрачатися на спеціальний шопінг-тур (хоча в останнього і є безліч переваг в порівнянні із звичайною туристичною поїздкою — зокрема, послуги гіда, що говорить на китайській мові і знає особливості місцевої торгівлі). Досить лише побувати в декількох невеликих магазинчиках одягу, якими рясніють вулиці крупних китайських міст — процес здійснення покупки одягу тут настільки простий, що обзавестися модною обновкою можна, навіть не знаючи китайської мови. Варто відзначити, що знання англійської мови при спілкуванні з китайськими продавцями не особливо допоможе — далеко не всі китайці, навіть живучи в крупних містах, здатні поспілкуватися з туристами на міжнародному англійському, а у віддалених провінціях ця ситуація ще гірша.

Нарешті, як і у випадку з будь-яким іншим одягом, одяг з Китаю можна замовити на одному з багаточисельних сайтів, що заробляють продажем китайського одягу через інтернет. Проте, в цього способу є декілька вельми істотних мінусів: по-перше, немає жодної гарантії, що компанія-продавець дійсно виявиться добросовісною, а по-друге, придбаний одяг завжди може виявитися не відповідним за розміром.

Як створити спокусливий стиль одягу

(Visited 128 times, 1 visits today)

Статті на тему