У двадцятому столітті були ключові періоди, моду яких ми згадуємо і ідеалізуємо. Один з таких періодів, поза сумнівом, двадцяті роки. Соціальні зміни і обмеження того часу породили новий вид емансипованих жінок, і новий стиль одягу. І, дивлячись на моду 2012 року, ми бачимо повернення моди двадцятих, принаймні, деяких її елементів.

Повернення моди двадцятих років

Спроба оживити стиль двадцятих в 2007 і 2008 роках була короткочасною. Винні в цьому, ймовірно, магазини «швидкої моди», які випустили надто багато стилізованих платтів. Проте тепер мода знову готова до повернення в двадцяті роки, враховуючи суспільний інтерес до цього часу. Варто відзначити наступні чинники.

Знімається нова екранізація романа «Великий Гетсбі».

Одними з найпопулярніших телесеріалів в різних країнах зараз це «Підпільна імперія» і «Абатство Даунтон».
Новий розквіт переживає мода сімдесятих років, а між сімдесятими і двадцятими складно не відмітити схожості. До речі, остання екранізація «Великого Гетсбі» знімалася саме в сімдесятих.
І це далеко не все приклади.

мода двадцятих 1920

Отже, як же може дух двадцятих років втілитися в 2012? Які елементи стилю будуть модними і актуальними?

Мода двадцятих — плаття

Остання спроба відновлення стилю двадцятих років мала місце в 2008 році. Приводом послужила поява в 2007 році Кейт Мосс на музичному фестивалі в Гластонбері в болеро, що нагадувало моду епохи джазу. Всім раптово захотілося пригадати про двадцяті і, оскільки модна індустрія була вже звична до експериментів з пожвавленням ретро-стилів, безліч марок негайно стали продавати плаття в стилі двадцятих років — як дома високої моди, так і недорогі масові виробники.

мода двадцятих 1920

Всюди можна було бачити плаття в стилі емансипованих дівчат двадцятих років — прямі, вільні, з характерними прикрасами, такими як бахрома і вишивка бісером. Але цей тренд протримався недовго — те, що було в моді впродовж десятиліття на початку XX століття, на початку XXI протрималося трохи більше року.

Тому нове повернення моди двадцятих полягає не в копіюванні платтів, а у використанні елементів і деталей, що нагадують про ту епоху.

Мода двадцятих — вінтажний спортивний стиль

Кажучи про двадцяті, найчастіше згадують вечірки, танці і гламур, але не варто забувати і про спортивний аспект моди. Прогресивні дівчата двадцятих років займалися спортом, а Коко Шанель ввела моду на загорілу шкіру. Пригадайте Джордан Бейкер з «Великого Гетсбі». Якщо ви не читали книгу і не дивилися фільм, просто уявіть собі гольфистку із золотистою шкірою в довгих шортах або тенісистку тих часів.

мода двадцятих 1920

Елементи моди двадцятих

Якщо ви вибираєте елементи тієї епохи, які можна було б включити в свій ідеальний гардероб, то ось імена і деталі, про які варто пам’ятати.

Ікони стилю двадцятих і епохи джазу:

 • «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фітцджеральда
 • Луїза Брукс і Клара Боу
 • Коко Шанель
 • Джаз
 • Елементи:

 • Бісер і бахрома
  Занижена талія
 • Колекція Кейт Мосс для Topshop
 • Коротка стрижка «боб»
 • Головні пов’язки
 • Ретро стиль одягу, вінтаж: відео

  (Visited 56 times, 1 visits today)

  Статті на тему