мода 60 років
мода 60 років

Шестидесяті були переломними в багатьох галузях життя, це був період соціальних революцій. Хвиля за хвилею, суспільство накривали досягнення моди в одязі, зачісках, макіяжі. Стиль, що сформувався в 60-і роки, сьогодні ми називаємо «ретро».

Першим масовим захопленням в області одягу стала міні-спідниця. Історики до цих пір точно не знають кому належить ця революційна ідея — укоротити спідницю до максимально допустимої межі, англійці Мері Куант чи французькому кутюрье Анрі Куррежу. Головне одне — міні-спідниця стала загальною улюбленицею і фавориткою, а після того, як вдова Кенеді, Жаклін Онассіс з’явилася на публіці в такому вбранні, про популярність міні-спідниць почали писати навіть газети.

Не дивлячись на строге дотримання традицій, яке завжди панувало в британській монархії, коротше стали спідниці навіть королеви Великобританії Єлизавети II. Стереотипи краси мінялися на очах, до моди увійшов новий типаж статури: дівчинка підліток, з тонкими руками і ногами. На такій фігурі ідеально виглядала міні-спідниця. Одна з найяскравіших представниць такого типажу стала англійська модель Твігги, при зрості 163 см її вага складала 43 кг Дівчата 60-х прагнули бути схожими на неї, в ці роки і зародилося масове захоплення дієтами і усілякими способами схуднення.

Сьогодні складно представити гардероб будь-якої жінки, будь то студентки або бізнес леді, без міні-спідниці. Це один з найпоширеніших предметів одягу, який має бути у кожної представниці прекрасної статі, нарівні з «маленьким чорним платтям», яке так пропагувала Коко Шанель.

Услід за міні-спідницею, 60-і подарували світу капронові колготки, бікіні, джинси, ще одним ключовим переломом стало переодягання жінок в брюки. Саме у 60-і роки минулого століття стався цей переломний момент, після якого почалася епопея рівності чоловіка і жінки, в цей час зародився стиль «унісекс» в одязі, дизайнери запропонували стерти грань статевих відмінностей.

Особливу популярність отримали аксесуари: об’ємна біжутерія, намиста з великих пластикових намистин, окуляри «макро» що закривають пів обличчя. Зміни моди торкнулися і взуття, до моди увійшли високі чоботи і підошва — платформа.

Макіяж, який вважався модним в 60-і роки, відрізнявся виразністю і чіткістю ліній. Дуже важливою складовою образу стали очі — їх підводили чорними тінями, малювали стрілки-ластівки, рясно фарбували вії тушшю, до моди увійшли накладні вії. Губи в макіяжі 60-х грають другорядну роль, на них наносили помаду натуральних відтінків або блиск. Подібний образ відрізнявся невинністю і ніжністю.

Відмінними рисами моди 60-х є строгі лінії, комбінування чорно-білих кольорів. Найпопулярнішими забарвленнями одягу були строгі геометричні малюнки: лінії, горошок. Ні в якому разі не можна було змішувати принти, надіти спідницю в горох, а блузу в квіточку — моветон.

Провідні стилісти того часу вводять чіткі лінії і у форму стрижок. Знаменитий на весь світ Відал Сассун розробляє лінію «геометричних» стрижок, що відрізняються рівними зрізами, точними лініями. Його авторська розробка — стрижка «Боб» стала вже прозивним ім’ям і складає основу більшості сучасних стрижок.

мода 60 років
мода 60 років
мода 60 років
мода 60 років

Також в 60-і роки до моди увійшли штучні матеріали, тканини: кримплен, нейлон, дралон, дакрон, лайкра, терилен, акрилан, орлон, поліестер. Окрім незнайомих назв, громадськість залучало те, що одяг з цих тканин не мнеться, легко піддається чищенню і пранню, не втрачає форму і зовнішній вигляд, і має невелику вартість. В цей же час на ринок був випущений перший замінник шкіри. Також в лексиконі з’явилися такі слова як «полівінілхлорид», «винив», «пластик». До моди увійшли одноразовий посуд, одяг, предмети побуту.

60-і роки крім всього цього подарували світу «хіппі», молодь, яка протестувала проти війн і насильства, почала пропагувати кохання, девізом молодих людей було гасло «займайтеся коханням, а не війною». У той же час відбулася і сексуальна революція. На перший план в суспільстві стали виходити прості життєві потреби. Саме у 60-і роки суспільство стало «споживачами».

По зовнішнім джерелам

(Visited 135 times, 1 visits today)

Статті на тему