Классификація одягу
Классификація одягу
Классификація одягу
Классификація одягу

Вже не одну тисячу років людина користується одягом. Починаючи з того моменту, коли вона задумався, як би приховати свою наготу, і до теперішнього часу одяг зазнавав всілякіх трансформацій, що полягають як в способі його виготовлення, так і у використовуваних матеріалах.

Прототипи сучасного одягу

Найпростіші пов’язки на стегнах і накидки з шкур тварин були першими прототипами сучасних брюк і плащів. Древній Рим, не дивлячись на найвитонченіше уміння вести бойові дії, одягався в тканини у прямому розумінні цього слова. Пошив одягу практично був відсутнім. Навіть найзаможніші громадяни спеціальним чином оберталися полотном, фіксуючи його на тілі за допомогою вузлів, стрічок, перев’язей і інших пристосувань. Революція в світі одягу сталася всього лише декілька століть назад, коли одяг почав віддалено нагадувати сучасні моделі.

Сьогодні одяг — це ціла величезна індустрія, яка практично щогодини нагадує людині про себе. Нові тенденції, нові фасони, нові кольори і аксесуари — все це з’являється у винахідливих розумах модельєрів і негайно набуває матеріальної подоби. Напрямів і стилів сучасного одягу неймовірна безліч.

Перше сучасне правило: одяг повинен відповідати ситуації

В принципі, всім відомо, що існують речі, які можна носити щодня, і ті, які потрібно надівати для особливих випадків. Є і такий одяг, який взагалі надівається один раз. Скажімо, джинси і футболки відмінно личать для щоденного використання — в них можна і у фітнес клуб завітати, і з дітьми погуляти, і в кіно сходити. Ділові костюми личать в основному лише для роботи. Погодьтеся, безглуздо виглядає жінка в строгому піджаку і спідниці-олівець, що шкандибає на шпильках по ринкових рядах. Так само виглядає пані, що прийшла на роботу в строгій спідниці або брюках і вечірній шовковій блузі. Ділові костюми, довгі плаття, вечірні вбрання і тому подібне надіваються лише для особливих випадків. Цим правилом не можна нехтувати ні в якому разі. А це означає, що в гардеробі кожної жінки повинно бути як мінімум три типи речей: офіційно-ділові, парадно-вихідні і повсякденні. Сюди ж можна додати ще декілька груп одягу — наприклад, спортивний (який, в принципі, може відноситися до повсякденного), для літнього відпочинку (сарафани, шорти, топи, парео і тому подібне), домашній (прості плаття, футболки, халати, піжами і тому подібне).

Ексклюзивні вбрання

Напевно в шафі залишаються речі, які надівалися лише раз. Наприклад, такий захід, як організація весілля, диктує необхідність придбання або пошиття вбрання, яке наречена надіне всього один раз або двічі (якщо планується вінчання на наступний після весілля день). Весільне плаття — це частенько не єдина річ, яка надівається лише раз. Є і інші варіанти — наприклад, плаття а-ля Чикаго двадцятих років, придбане для походу на гангстерську вечірку, може більше і не знадобитися. Що робити з такими речами? Можна поступити по-різному: залишити на пам’ять, продати (скориставшись, наприклад, інтернет-барахолками) або подарувати якій-небудь подрузі або просто знайомій. Хоча весільне плаття завжди було прийнято залишати на пам’ять, аби надіти його на своє золоте весілля. Загалом, не кваптеся розлучатися з ексклюзивними вбраннями, які ви надівали лише раз, — мабуть, вони вам ще не раз згодяться.

Є ще одна класифікація одягу: речі звичайні, тобто такі, які людина звикла використовувати в конкретній ситуації, і неординарні. Наприклад, нас не здивує вихід начальника на роботу в строгому костюмі і галстуці або наречена нехай навіть в найкрасивішому платті. Той же начальник в космічному костюмі з металізованої тканини може надовго стати предметом обговорення підлеглих. Наприклад, проведення ексклюзивних весіль і тематичних вечірок має на увазі використання виключно неординарного одягу — тут інших варіантів немає. На весіллі наречена може бути і тубілкою, і німфою, а жених аборигеном або ельфом. А вже на тематичні вечірки як тільки не вбираються! Само собою, що на своє тематичне весілля доведеться придбати нове вбрання, а як же бути з вечірками? Невже кожного разу купувати новий костюм, який більше одного разу не надінеш? Звичайно, це необов’язково. Існують агентства, що дають костюми напрокат. Другий варіант — знаходити таких же тусовщиков в Інтернеті і мінятися з ними костюмами. Ну і третій варіант — використовувати вже наявний одяг, трансформуючи і доповнюючи її. Ось в таких випадках речі, надіті лише раз і залишені «на пам’ять», можуть дуже навіть згодитися.

Підготовано по зовнішнім джерелам

(Visited 79 times, 1 visits today)

Статті на тему