кашемірове пальто
кашемірове пальто

Верхній одяг з кашеміру завжди символізував шик і елегантність. Пальта з цього матеріалу прийнято носити восени, але в деяких регіонах з відносно м’якими кліматичними умовами його цілком можна носити і взимку. Чоловіки носять подібні речі нечасто, і, як правило, вони асоціюються саме з жіночим гардеробом. Типова власниця кашемірового пальта — упевнена в собі і досить успішна жінка, головними пріоритетами в житті для якої є витонченість і елегантність.

Якщо ще в середині ХХ століття слово «кашемір» служило для позначення натурального шерстяного матеріалу, отриманого з пуха індійських кіз особливої породи, то згодом точно також стали називати тканини з синтетичними добавками, що володіють всіма характерними для справжнього кашеміру ознаками.

Фактура

Пальта з сумішевого кашеміру, що включає синтетичні волокна, володіють досить непоганими споживчими характеристиками. Вони довше зберігають новий і привабливий вигляд, не покриваються катишками в місцях, що піддаються особливо інтенсивній механічній дії. Та і погодні капризи їм не так страшні, як виробам з ідентичного матеріалу, що іменується «стовідсотковим».

Єдине, в чому кашемір з добавками поступається кашеміру чистому, — так це в м’якості і здатності зігрівати тіло. Крім того, натуральний козиний пух вважається гіпоалергенним матеріалом, а синтетичні компоненти деколи здатні викликати алергічні реакції.

Фасон і дизайн

Не дивлячись на те, що пальта кашеміру завжди розглядалися як приналежність класичного стилю, сучасні дизайнери вносять до їх концепції нові відтінки. Кашемір сповна прижився в стилі мілітарі, і пальто з нього деколи може виглядати як подібність бушлата. Розкішно виглядають приталені або А-подібні пальта максимальної довжини, але вони ніскільки не втрачають своєї привабливості, будучи представленими у версіях «міні».

Такий дивний матеріал, як кашемір, перетворює на еталони шику речі з найпростішими фасонами. І навіть в тому випадку, якщо пальто має вигляд простого халата із запахом, воно не перестане сприйматися як ексклюзив.

Деталі

Якщо в дев’яності роки ХХ століття у дизайнерів в шані були об’ємні і навіть десь громіздкі кашемірові пальта з химерними комірами і неймовірною кількістю складок і накладних елементів, то мода XXI століття змусила прибрати з моделей все зайве, що могло б перешкодити насолоджуватися естетичною досконалістю матеріалу. До якого б стилю не тяжіли деталі крою, вони залишаються лаконічними і елегантними.

Часто на кашемірових пальтах можна побачити коміри з натурального хутра, але хутряним декором у вигляді облямівки по подолу або манжет на рукавах вони, як правило, не обробляються.

Довжина

Кашемірові пальта завдовжки до самих п’ят виглядають вражаюче, але в носці не дуже зручні. Для міського ритму життя більше личать моделі, довжина яких досягає або верхнього краю коліна, або середини щиколотки. Перші та другі доцільно носити з прямими спідницями, що облягають фігуру, довжина яких гармонувала б з розмірами пальта, а також з високими чобітьми, класичними джинсами, водолазками, в’язаними речами. І, раз вже кашемірове пальто прийнято вважати класикою на всі часи, то, за великим рахунком, воно повинно гармонійно вписуватися практично в будь-які модні образи.

Гримаси і капризи

Вироби з кашеміру, незалежно від міри його натуральності, потребують особливого догляду. Так, наприклад, кашемірове пальто абсолютно не призначене для прогулянок під дощем — водовідштовхуючими властивостями воно не володіє, і зовнішній вигляд тканини від контакту з потоками води втратить лиск. Таку річ не можна прати в домашніх умовах, і в разі забруднення краще всього віднести її в хімчистку. При належному догляді кашемірове пальта протягом довгого часу виглядатиме, як нове, і гідно буде виконувати місію однієї з головних пам’яток гардероба.

(Visited 98 times, 1 visits today)

Статті на тему