Сучасна мода куди більш ліберальна, ніж, наприклад, за часів французьких Людовіків: актуальні модні тенденції дозволяють створити безліч різних образів і стилів, не зраджуючи власним смакам. Проте і в сучасному суспільстві є досить жорсткі рамки — рамки дресс-коду, приписуючі певний одяг для певного випадку. Більшості людей хоч би раз в житті доводилося стикатися із строгими рамками дресс-коду, тому основні його правила необхідно знати кожному. Отже, як правильно одягатися?

дресс-код

Сучасне поняття дресс-коду зародилося у Великобританії, проте дуже швидко поширилося по всьому світу. У сучасному суспільстві дресс-код — це не лише безглуздий і строгий набір правив, що диктує вибір одягу, але і своєрідний спосіб ідентифікації; так, наприклад, дресс-код компанії грає важливу роль у формуванні корпоративної культури і бренду, адже від зовнішнього вигляду співробітників корпорації багато в чому залежить відношення до неї клієнтів і партнерів. Втім, не варто думати, що дресс-код неодмінно характеризується максимально суворими правилами у виборі одягу: у одних компаніях діловий гардероб — це виключно ділові костюми з галстуком, а в інших на роботу можна надівати все, що завгодно — аж до джинсів і светра.

Корпоративна культура — не єдина сфера, де діють правила дресс-коду; дію офіційних або негласних правил вибору одягу можна відмітити де завгодно — від нічного клубу до світського прийому.

Основні правила дресс-коду

Знання основних правил дресс-коду дозволяє не робити помилок при виборі ансамблю для появи, наприклад, на офіційному урочистому заході. Дотримуючи правила дресс-коду і підбираючи відповідний гардероб, людина завжди відповідатиме «ідеальному образу», що задається самим тоном заходу. Правила дресс-коду варіюються залежно від важливості і строгості заходу: десь вітається демократичний стиль casual, а десь необхідний виключно вечірній смокінг. Особливо важливе знання основних правил дресс-коду для тих, кому по роду занять доводиться брати участь в різних світських заходах.

Існує декілька основних позначень дресс-коду, що диктують вибір гардероба для майбутнього заходу. Так, наприклад, поняття Formal attire передбачає строго вечірній гардероб: вечірні плаття для жінок, фрак з метеликом для чоловіків. Такий дресс-код найчастіше дотримується на офіційних прийомах, весіллях, театральних прем’єрах і інших урочистих подіях.

Трохи менш строгий дресс-код описується поняттям Semi-formal — коктейльні або вечірні плаття для жінок (залежно від часу проведення заходу) і смокінг для чоловіків. Такий дресс-код дотримується, наприклад, на корпоративних заходах, фуршетах, банкетах, вечерях в дорогих ресторанах.

Ще одне поширене поняття дресс-коду — A5 (After Five): «після п’яти». Цей вигляд дресс-коду призначається для будь-яких вечірніх заходів, що починаються після п’яти вечори, і передбачає трохи менш строгий гардероб: костюм будь-якого кольору для чоловіків (можна без галстука), коктейльне плаття або будь-який інший красивий вечірній ансамбль для жінок (допустимі як спідниці, так і брюки).

Нарешті, найдемократичнішим різновидом дресс-коду вважається поняття casual — гардероб, що дозволяє невимушений, вільний стиль. Casual-гардероб доречний на деяких корпоративних заходах — наприклад, на святкових вечірках або пікніку.

Окремий різновид дресс-коду — діловий дресс-код, що передбачає декілька різних позначень залежно від строгості вибраного стилю. Так, наприклад, поняття Btr (Business Traditional) позначає звичайний діловий костюм для повсякденних ділових зустрічей, а поняття Bb (Business Best) — гардероб для важливих ділових зустрічей і прийомів, що передбачає строгий і дорогий діловий костюм і для чоловіків, і для жінок. У другому випадку ретельному відбору підлягає не лише костюм, але і аксесуари — так, чоловікам необхідно вибирати виключно класичні чорні костюмні туфлі, а жінкам — туфлі чорного кольору або кольору костюма на невисокій каблуці.

(Visited 148 times, 1 visits today)

Статті на тему