Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011

Діадеми відносяться до тих жіночих прикрас, які несуть на собі відбиток деякої містики і загадковості. Такий аксесуар дає кожній жінці можливість відчути себе на деякий час якщо не королевою, то, принаймні, казковою принцесою. Це незвичайну прикрасу не надінеш по будь-якому приводу — нехай навіть і дуже урочистому. Останнім часом склалася тенденція надівати їх виключно на весілля.

Дизайнери-ювеліри відзначають одну особливість: мода на діадеми не міняється так нестримно, як на інші прикраси, і зараз на наречених в палацах одружень можна побачити майже такі самі діадеми, які вінчали чарівні голівки красунь XVIII або XIX століття. Найперші діадеми, згідно твердженням істориків, з’явилися ще в часи неоліту. В стародавньому світі і потім в період середньовіччя це головна прикраса розцінювалася як символ царської або жрецької гідності, і носили її не стільки жінки, скільки чоловіки. Діадема підкреслювала особливе, привілейоване положення, владу над людьми.

В немилості у Цезаря

Не дивлячись на те, що подібні прикраси на голові носили і королі Ассірії, і староєгипетські фараони, власне діадеми, як стверджують історики, вперше з’явилися в Древній Персії. Лише короновані особи могли там носити високі головні убори конічної форми, виконані з дорогоцінних металів і прикрашені коштовними каменями. Деякий час опісля майже такі самі стали замовляти собі римські папи, і у Ватикані вони отримали назву «тіари».

А само слово «діадема» пішло від грецького слова «diadeo», тобто «пов’язаний довкола». Спочатку це була звичайна біла стрічка, якою прикрашали голову. Діадеми були присутні практично на всіх старогрецьких статуях богів, ними «коронували» переможців спортивних змагань. Але коли Греція була підкорена Римом, діадеми потрапили в немилість і стали вважатися ознакою поганого смаку. Навіть Юлій Цезарь відмовився під час урочистої церемонії з нагоди своєї перемоги надіти діадему і віддав перевагу лавровому вінку. Інтерес до діадем у римських імператорів з’явився знову лише в IV столітті до нашої ери. Згодом діадеми перетворилися на корони, які носили лише монархи.

Найстарішою європейською діадемою вважається корона роду Ломбардів. А до діадем її відносять, тому як вона мала невеликий розмір, круглу форму і була абсолютно позбавлена арок і покриттів. Вихідним матеріалом для цієї корони або діадеми послужило звичайне залізо, як повідомляють легенди, його зробили з цвяхів, збитих з розп’яття Христа. Згодом був доданий декор у вигляді золотих інкрустацій і коштовних каменів.

Повний блиск

Обов’язковим атрибутом сучасної весільної моди діадема стала приблизно з початку п’ятдесятих років XX століття. Ювеліри не боялися експериментувати з моделями, придумуючи самі різні варіанти — великі, маленькі, декоровані перлами і коштовними каменями, елегантні і витончені або ж, навпаки, великі і масивні. Діадеми поступово майже остаточно замінили традиційний весільний вінок з живих або штучних квітів.

Весільні діадеми, як правило, бувають виконані з блискучих матеріалів, а камені в інкрустації можуть бути як натуральними, так і штучними. Дуже популярні впродовж багатьох років весільні діадеми у вигляді корон, з півмісяцями, сердечками і лебедями.

Вважається, що краще всього діадема виглядає на вишуканій зачісці, хоча цілком можна її надіти і поверх розпущеного довгого волосся. Часто діадема і прикріпляється безпосередньо до волосся, не утворюючи замкнутого кола.

Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011

Діадема 2011

Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011

Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011
Діадема 2011

Найдорожчу в світі діадему створив великий італійський дизайнер Джанні Версаче. У 1996 році вона оцінювалася в п’ять мільйонів доларів. Оправа цього «вінця» зроблена з жовтого золота, а на декор пішли діаманти загальною вагою в сто карат. Два роки опісля на аукціоні «Херодс» в Лондоні одним з найдорожчих лотів виявилася діадема, виготовлена ювеліром Слімом Беретом: корона, зроблена з 18-каратного золота і безлічі прекрасних діамантів, була куплена за 414 тисяч доларів. Ім’я покупця не розголошувалося, але відомо, що діадеми в Сліма Берета замовляли для себе Мадонна і Сайнід О`Коннор.

На одному з весільних порталів інтернету діадеми названі символом вічної жіночності. Напевно, це і називається еволюцією: спочатку абсолютна влада, потім абсолютна жіночність.

Підготовано по зовнішнім джерелам

(Visited 70 times, 1 visits today)

Статті на тему